Franciszek
Franciszek Homa Dzieci nigdy nie chcą słuchać tego, co im radzą starsi, ale nigdy nie omieszkają ich naśladować.
- James Baldwin
   
   

 

 

(na)rodowa domena internetowa

Każdy, kto decyduje się na zaistnienie w Internecie powinien zastanowić się nad wyborem domeny. Decyzja ta jest ważna - domena musi kojarzyć się z Tobą, odzwierciedlać Twoją tożsamość. Warunek ten spełnia domena: franciszek.homa.pl.

Domena internetowa to adres, pod którym dane usługi (strony WWW, konta e-mail, serwery FTP) są dostępne w Sieci. Stanowi więc ona niepowtarzalny identyfikator, odróżniając określone zasoby i pozwalając w prosty sposób do nich dotrzeć.

Aby lepiej zrozumieć sens domeny internetowej dobrze jest przeanalizować elementy adresu franciszek.homa.pl.

  • "pl" to domena narodowa najwyższego poziomu mająca najbardziej ogólne znaczenie - przypisywana jest polskim stronom internetowym.
  • "homa" to nazwa domeny wykupionej przez ojca - z domeny homa.pl mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny.
  • "franciszek" identyfikuje konkretną osobę rodu Homa, herbu homa.pl :).

Byłoby pięknie, gdyby każda osoba mogła mieć adres internetowy stworzony według wzoru: imię.nazwisko.pl. Niestety, nazwa danej domeny jest zawsze tylko jedna, a liczba osób noszących imię x dla domeny y zazwyczaj jest > 1... Dlatego przy rejestracji domeny warto pamiętać o zasadzie pierwszeństwa - im później rejestrowana jest domena, tym trudniej wybrać stosowną i krótką nazwę.

Warto też pamiętać, iż domena nie jest darowana raz na zawsze. Tak naprawdę, rejestrując domenę stajemy się jej dysponentami. Dysponent domeny ma pełną swobodę korzystania z domeny, ale tylko do czasu, aż nie nastąpi wyrejestrowanie domeny lub jej usunięcie, np. wskutek braku zapłaty za kolejny okres abonamentowy...

Dlatego nie czekaj - kliknij i zarejestruj swoję domenę!

 
 

© 2006-2008 Franciszek Homa