Franciszek
Franciszek Homa Najgorszy czas na zostanie ojcem, to osiemnaście lat przed wielką wojną.
- E. B. White
   
   

 

 

GALERIA FOTO rok 03

2008.04.18. Popis ... par excellence :).
Jak zabłysnąć talenetem? Czym by się tu popisać?
Franek długo nie myślał i się popisał... w całym tego słowa znaczeniu.
popis

2008.04.13. Cedzak (inaczej durszlak od niem. Durchschlag).
Cedzak (zwany durszlakiem ) to sito w formie garnka lub miski z podziurkowanym dnem. Może być wyposażony w uchwyt oraz w podstawkę lub nóżki, które pozwalają mu stać samodzielnie i umożliwiają swobodny odpływ cieczy. Służy do odcedzania i płukania żywności... bywa, że służy do zabawy i jako nakrycie głowy.
durszlak

2008.05.18. Kwiatek z Żelazowej Woli.
Kontemplacja przyrody. Franciszek potrafi zachwycić się polnym kwiatem nieopodal domu Chopina w Żelazowej Woli. Spontaniczna, dziecięca kontemplacja. Bez żadnych przygotowań poznawczych oraz żadnych uzdolnień czy sprawności nadzwyczajnych. Zrodzona samorzutnie...
żelazowa wola

2008.05.24. Koń i wóz .
Wydawać by się mogło, iż Franek zapragnie dosiąść konia. Nie za bardzo... No to może pojechać wozem konnym? Hmmm.... Bez większego entuzjazmu... Batog - jak każdy kij wzbudza u Franciszka pewne zainteresowanie.
wóz bez konia

2008.05.25. Traktor Massey Fergusson.
Najlepszą jednak z wiejskich atrakcji jest traktor. Jak wszystko co ma duże koła i czerwony kolor wzbudza u Franka szczerą radość. To, że to stary model, że brudny i obdarty - nie ma znaczenia. Ostatecznie kierownica zwycięża z batogiem.
massey ferguson

2008.07.01. Warszawskie ZOO.
Najbardziej skuteczną metodą pobrania pozytywnej energii z drzewa jest "miłosny" uścisk z drzewem. Na zdjęciu w Warszawskim ZOO Franek pochodzi do drzewa i wtula się w nie, mocno obejmując rękoma. Wycisza się, oczyszcza umysł, wsłuchuje w ciszę, i pozwala energii drzewnej przenikać do organizmu. Po co? By mieć energię na dokonywanie swoich dzięcięcych powinności :)
warszawskie zoo

2008.07.03. Brat Jeremiasz.
Franciszek był jedynakiem przez 812 dni.
brat jeremiasz

2008.09.10. Plaża w Krynicy Morskiej .
Jak co roku Franek odwiedził polskie morze.
krynica morska

 
 

© 2006-2008 Franciszek Homa