Franciszek
Franciszek Homa Każdy człowiek, który zaniedba uczyć swego syna zawodu, uczy go przestępstwa.
- Talmud
   
   

 

 

Konto dla dziecka - załóż teraz przez Internet

Dziecko też człowiek i ma swoje potrzeby... dlatego mBank stworzył izzyKonto. Jest to konto służące głównie do rozliczeń: dziecko może wpłacać i wypłacać pieniądze, dokonywać przelewów i zleceń stałych.Istnieje możliwość wydania dziecku karty płatniczej (nie karty kredytowej, lecz karty płatniczej - do konta). Taką kartą można wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach czy restauracjach. Karta posiada funkcję zablokowania/ograniczenia niektórych z funkcji, np. funkcji płatniczej lub wypłat z bankomatów (oprócz tzw. limitów dziennych) i wtedy karta spełnia rolę "wirtualnego portfela".

Ze rachunku izzyKOnto w mBanku można korzystać poprzez internet, telefon, SMS, mSIM (w sieci era). Konto jest wydone dla dziecka, ale też dla rodziców: dzięki takiemu rachunkowi wypłata kieszonkowego jest prostsza i można sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka.

Podobne konto oferuje internetowy bank Inteligo. Konta Inteligo prowadzi PKO Bank Polski, który jest największym bankiem detalicznym w Polsce. Również tutaj wystarczy mieć ukończone 13 lat by założyć konto bankowe.

inteligozałóż konto

Konto dla dziecka spełnia również funkcję edukacyjną. Im szybciej dziecko nauczy się poruszać w świecie bankowości, tym lepiej. Dysponując niewielkimi kwotami, oswoi się z płatnościami bezgotówkowymi za zakupy w sklepie, a także nauczy się korzystać z bankomatu.

 
 

© 2006-2008 Franciszek Homa